niedziela, 25 marca 2012

Wielkanocne warsztaty dla dzieci w Słonecznej Republice


Wczoraj byłam z córkami w uroczym miejscu, które chciałam Wam pokazać, a Tym, którzy mieszkają w Poznaniu i okolicach polecić. 
W cichym zakątku Poznania, tuż przy obserwatorium astronomicznym, mieści się fajnie odrestaurowana kamienica z ogrodem, a w niej niesamowicie kolorowe i przyjazne przestrzenie dla miłośników kuchni. 
My wybrałyśmy się przygotowywać w rodzinnym gronie świąteczne łakocie, ale miejsce to posiada ofertę nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.
Wczorajsze warsztaty poprowadziły urocze Panie z Pozytywki, które organizują świetne imprezy dla dzieciaków.

                               
   Podczas warsztatów przygotowałyśmy:

małe babeczki w kilku smakach - a właściwie muffinki 

marcepanowe jajeczka - czyli małe jajeczka z gotowej masy marcepanowej, które nadziewaliśmy na patyczki, a następnie obtoczyliśmy w rozpuszczonej czekoladzie (białej, mlecznej i gorzkiej); można je także obtoczyć w kolorowych posypkach

mazurki - spody z kruchego ciasta smarowaliśmy masą kajmakową (można ją kupić gotową lub rozpuścić cukierki krówki - patrz przepis na Mazurek krówkowy) i rozpuszczoną czekoladą, a dekorowaliśmy posypkami, migdałami itp.

2 komentarze:

  1. Słyszałam i czytałam o tym miejscu....koniecznie ale to koniecznie muszę wybrać się tam gdy będą organizowane warsztaty. Sądząc po zdjęciach i opisach w sieci nie będzie to zmarnowany czas :-)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń